2024-05-06

Witaj majowa jutrzenko,
Świeć naszej polskiej krainie,
Uczcimy ciebie piosenką,
Która w całej Polsce słynie.

Witaj Maj! Trzeci Maj,
u Polaków błogi raj!

2024-05-07

29 kwietnia uczniowie klasy 2b mieli okazję wziąć udział w zajęciach z robotem edukacyjnym PHOTONEM. Zajęcia z programowania poprowadział mama naszej uczennicy w ramach klasowego projektu" Poznajemy zawody naszych rodziców". W trakcie lekcji uczniowie wraz z PHOTONEM planowali eko zakupy, musieli wykazać się umiejetnością logicznego myślenia oraz podstawami programowania.

2024-05-08

30 kwietnia odbył się w naszej szkole konkurs Szkolno- Przedzskolny tym razem pod hasłem "Zdrowie naszym skarbem". Przedszkolaki z chwałowickiej 13 - stki i 14 - stki oraz klasy pierwsze naszej placówki mierzyły sie z zadaniami konkursowymi dotyczącymi 3 obszarów: zdrowego odżywiania, higieny oraz sprawności ruchowej. Podczas konkursu odbył sie pokaz strojów : owoców i warzyw. Uczestnicy obejrzeli takze teatyrzyk kukiełkowy "Na straganie" oraz  wzięli udział w zabawie tanecznej zumba kids. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało szanowne juryskładajace się z przedstawicieli dyrekcji poszczególnych placówek, a także członek rady dzielnicy. Wszystkie grupy spisały się na medal. Otrzymały pamiątkowe medale oraz pokaźny zestaw nagród. Na koniec na uczestników czekał smaczny poczęstunek. Dziękujemy sponsorom za wkład w organizację konkursu.

2024-05-10

10 maja 2024r. z okazji 20 -lecia Polski w Unii Europejskiej  w naszej szkole odbył sie Dzień Europejski. Wszystkie klasy zjednoczone w różnorodności przygotowały przepiękne prezentacje wylosowanych państw. W przerwie odbył sie występ zespołu "Przygoda". Na zakończenie wszystkie klasy otrzymały słodki poczestunek.

2024-05-17

17 maja  nasza szkoła brała udział w Wiosennym Rajdzie PTTK na Błatnią. W konkurencjach sportowych zajęliśmy I miejsce. Medale zdobyli uczniowie klasy ósmej: Filip srebrny medal w Konkursach Strzeleckich oraz Maciej medal brązowy w  Konkursie Darta.

2024-05-22

Klasy IIIa, IV a i VI był  trzydniowej wycieczce krajoznawczej w Kotlinie Kłodzkiej.

2024-05-23

Uczniowie klasy 7a i 7b w ramach projektu:"Aktywni Błękitni" byli na wycieczce edukacyjnej na zaporze wodnej w Goczałkowicach Zdroju. W drodze powrotnej odwiedzili ogrody Kapias oraz Pszczynę.

2024-05-25

21 maja w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 10 w Rybniku odbył się Międzyszkolny Konkurs "Potrafię Ratować Życie" dla uczniów klas drugich i trzecich. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą teoretyczną oraz praktyczną. Nad przebiegiem konkursu czuwała wyspecjalizowana kadra ratowników. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy 2b Filip Grzelak, który zdobył 2 miejsce. Gratulujemy !!!

Wycieczka do Kopalni Złota w Złotym Stoku.
2024-05-29

Wycieczka klas IIA, IIB oraz IVB  do Złotego Stoku.